DĀVANA TĒTIM

Šogad mūs iestādes piedalījās konkursā ‘Dāvana tētim”, kurā bija uzdevums pagatavot tētim neparastu dāvanu no otreizējās pārstrādes materiāliem.

Apsveicam 2.grupas pedagogus un audzēkņus par godalgoto 3 vietu.

2.grupaTika veidoti  foto rāmīši. Rāmīši tika veidoti no kartona un papīra. Foto vietā bērni zīmēja savu tēti. Rāmītis tika izrotāts no dažādām metāla skrūvēm un naglām. Beigās bērni nokrāsoja foto rāmīti.

3.grupaBērni izgatavoja fotorāmīšus/glezniņas tētim. Fotorāmis tika izgatavots no kartona, kas izgriezts no kartona kastēm. Rāmīšus noformēja ar dažādiem papīra atgriezumiem, kas iegūti ražošanas procesā. Rāmītī tiks ievietotas vai nu bērnu fotogrāfijas, kas uzņemtas 1. septembrī vai arī bērnu zīmēts tēta portrets. Otrpus rāmītim audzinātājas uzrakstīts teksts, ko bērns stāsta par savu tēti – kāds ir tētis, ko tētis dara vislabāk.

4.grupa Bērni izgatavoja kaklasaites tētim. Kaklasaite tika izgatavots no kartona un avīzēm. Uz kaklasaites tika līmētas bērnu fotogrāfijas, kas uzņemtas 1. septembrī. Otrpus kaklasaitei skolotājas uzrakstīts teksts, ko bērns stāsta par savu tēti – kas tētim patīk un ko kopā ar tēti patīk darīt.

8.grupa  Bieži tēviem ir sajūta, ka ģimenes sadzīve un bērnu audzināšana nav viņu lauciņš. Tēvs bērna dzīvē ir kā paraugs, ar savu piemēru, ar izturēšanos pret apkārtējiem, tēvs rāda piemēru un veido sava bērna uzvedības modeli. Pat tad, kad šķiet, ka bērns kādu iemeslu dēļ tēvu ignorē, viņš ir ļoti vērīgs pret to, kā vecāks reaģē noteiktās situācijās, kā un vai viņa vārdi saskan ar darbiem un vai viņš pats ievēro citiem, tai skaitā bērnam, izvirzītos noteikumus. Kā tētis pavada savu brīvo laiku, kādas ir viņa attiecības ar mammu, kā tētis iesaistās ģimenes notikumos – tas viss veido bērna izpratni par tēva lomu. Ļoti būtiska ir tieši bērna un tēva kopīga rotaļāšanās.

         Bērnu dzīvē ir ļoti svarīgi abi vecāki, tāpēc mēs izlēmām taisīt  no sāls mīklas “Sirds” formu . Viena sirds pusīte ir māmiņa, otra tētis.

         Iespējams, šis ir visbiežāk lietotais un izplatītākais mīlestības simbols . Tā simbolizē arī labdarību, prieku un līdzjūtību. 

9.grupa        Šogad bērni savus tētus nolēma pārsteigt ar košām, jautrām kaklasaitēm disko stilā. Krāsaini bukleti, vinila plašu attēli, papes figūriņas uc. otrreiz izmantojamie kancelejas priekšmeti, veikli pirkstiņi, tikko iztukšoti “končiņu” papīrīši un ballīte var sākties…

7.grupa     Godinot tēva dienu mūsu grupas bērni gatavoja apsveikumus, sev tuviem vīriešiem – tētim, brālim, vectētiņam. Izmantojot otreizpārstrādājamus materiālus vecus žurnālus, krāsaino papīru un dziju.