3. tikšanās – grieķijā


v\:* {behavior:url(#default#VML);}

o\:* {behavior:url(#default#VML);}

w\:* {behavior:url(#default#VML);}

.shape {behavior:url(#default#VML);}


Comenius projekta 3. tikšanās

/Grieķijā, Naoussā no 25.02-04.03.2011./

No 2011. gada 25.februāra līdz 4.martam Grieķijas pilsētā Naoussā noritēja Comenius projekta “ART for Learning, ART for Peace, ART for Nature, Art for Life” 3. tikšanās.

Jau trešo reizi satikās visu deviņu, projektā iesaistīto, valstu koordinātori un pedagogi, tā bija kā labu draugu un kolēģu atkalredzēšanās, kuras laikā tika apspriesti padarītie darbi, izteiktas pateicības par saņemtajiem pieredzes apmaiņas informatīvajie materiāliem un plānoti turpmākie pasākumi.

Šoreiz katra dalībvalsts prezentēja savas valsts karnevālu tradīcijas. Dalībvalstu karnevālu tradīciju iepazīšana un salīdzināšana ir viena no projekta aktivitātēm, tādēļ karnevāla tēma ieņēma būtisku vietu visas tikšanās laikā. Mums bija iespēja pamatīgāk iepazīt tieši Grieķijas pilsētas Naoussas tradīcijas šajā jomā un šobrīd mūsu rīcībā ir plašs informatīvu materiālu klāsts ar ko varam iepazīstināt mūsu iestādes bērnus un skolotājas.

Lielu prieku mums sagādāja Naousas pirmsskolas izglītības iestādes bērnu uzstāšanās un arī kopīga radošā darbošanās, kas ļāva vēlreiz pārliecināties, ka bērni visā pasaulē ir vienādi: priecīgi, jautri un reizēm arī nebēdnīgi, tādi paši kā pie mums Latvijā.

Paralēli darbam pie projekta turpmāko aktivitāšu plānošanas, visiem partnervalstu pārstāvjiem bija iespēja nedaudz iepazīt Naousas pilsētas tuvumā esošās vēsturiskās vietas un kultūras pieminekļus, ar kuriem pilsētas iedzīvotāji ļoti lepojas. Patiesi viesmīlīga uzņemšana bija noorganizēta pilsētas pašvaldībā, kuras laikā iepazināmies ar Grieķijas izglītības sistēmas darbību.

Pēc aizvadītās tikšanās ar gandarījumu secinām, ka visi projekta dalībnieki ir aktīvi strādājuši, lai realizētu projektā ieplānotās aktivitātes, jo mājās atvedām dažādus prezentāciju materiālus no mūsu draugiem.

Projekta “ART for Learning, ART for Peace, ART for Nature, Art for Life” lēmumi:
Katrā iestādē tiek organizēta bērnu zīmējumu izstāde-konkurs. 2 labākie darbi tiek iekļauti nākošā gada kalendārā. Zīmējumu tēma: “Māksla-izglītībai, māksla-Mieram, māksla-dabai, māksla-dzīvei”. Zīmējumi elektroniski jāsagatavo līdz nākošajai sanāksmei Vācijā.

Recepšu grāmatai katra valsts sagatavo Ziemassvētku un Lieldienu tradicionālo ēdienu receptes: salāti vai starteris, pamatēdiens, deserts. Formāts: ēdiena foto+nepieciešamo produktu saraksts+darba gaitas apraksts.

Savas valsts Lieldienu tradīciju apraksts elektroniskā veidā jānosūta visām partnervalstīm.

Rokdarbu grāmatai katra valsts sagatavo 2 darbiņu detalizētu aprakstu + foto+nepieciešamo materiālu sarakstu. Jāsagatavo līdz tikšānās reizei Spānijā.Pielikumi:
PPSX (5 MB) - 13003506663035.ppsx