Tikšanās kiprā

Sestajā dalībvalstu tikšanās reizē Kiprā no 16- 20.novembrim laiks aizritēja ātri un interesanti.


Sestajā dalībvalstu tikšanās reizē Kiprā laiks aizritēja ātri un interesanti. Projekta dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar Farmakas bērnudārza un Kampi sākumskolas darbu Kiprā. Aplūkot bērnu darba rezultātus, sarunā ar skolotājām iepazīt skolas un bērnudārza darba atšķirības. Īpaši interesants bija darbs mākslas darbnīcās, kurās darbojāmies, gatavojot mākslas darbiņus kopā ar bērnudārza un skolas bērniem un viņu vecākiem, kā arī iepazīstinājām bērnus ar mūsu tautas rotaļām;
Projekta dalībvalstu tikšanās ar Farmakas un Kampi mēriem izvērtās ļoti sirsnīga un aizkustinoša- kopīgi devāmies apskatīt Kampi ciema nozīmīgākās un vēsturiskās vietas. Vairāku dienu laikā bija iespēja iepazīties ar galvaspilsētas Nikosijas un pilsētas Pafosas kultūru un dzīvi, vēsturiskajām vērtībām, Kipras nacionālajām virtuves tradīcijām;
Bet aktīvajā projekta darba laikā dalībvalstis prezentēja apkopotos materiālus par savas tautas mūzikas instrumentiem. Interesanti cik daudz un dažādi, gan vairāk, gan mazāk zināmi interesanti mūzikas instrumenti un to vēsturiskā izcelsme! Tagad ar tiem varēsim iepazīties gan paši pedagogi, gan iepazīstināt bērnus!
Lai bērniem saprotamāk radītu izpratni par projekta dalībvalstu tautas kultūru- visi savstarpēji apmainījās ar savas tautas dziesmām- to vārdiem, notīm, tādējādi varēsim mācīties arī citu tautu dziesmas oriģinālvalodās.
Esam saņēmuši arī katras valsts tautas pasaku grāmatas oriģinālvalodā ar tulkojumu angļu valodā. Bērniem varētu būt interesanti uzzināt mums zināmu pasaku izcelsmes vietu, uzzināt jaunas pasakas, salīdzināt ar savas valsts pasakām.
Tas par padarīto, taču darbs neapstājas turpmāk plānots:
1. turpināt iesākto tradīciju- nosūtīt dalībvalstīm bērnu gatavotos apsveikumus Ziemassvētkos.




2. 15. decembrī visas dalībvalstis iedegs svētku egles.
3. dalībvalstīm apmainīties ar informāciju par notikušajām aktivitātēm pēc iespējas ātrāk, izmantojot e-pastu.
4. uz septīto sanāksmi, kas norisināsies Rumānijā:
– katrai dalībvalstij sagatavo uzskates un izziņas materiālus par savas tautas tērpiem.
– katra dalībvalsts sagatavo interneta vietņu adreses, kurās var vērot dalībvalstu tautas deju video.
– katra projekta dalībvalsts sagatavo vienu tradicionālo deju, ko iemācīt pārējiem pārstāvjiem.
– katras valsts pārstāvis atved 3gb. pašdarinātas sejas maskas, kuras izvietos kopīgi veidotā izstādē Rumānijā.
– katra dalībvalsts uzdāvina vienu galda vai elektroniski gatavotu mācību spēli, katrai dalībvalstij.